Jeśli szukasz cudownego ❤️ kociaka rasy Ragdoll napisz do nas

6 sposobów na wzmocnienie więzi z Twoim kotem Ragdoll

Mówienie ludziom, że kochasz swojego kota, jednocześnie pokazując im niekończącą się ilość zdjęć z telefonu nie jest złe, ale trochę zwariowane. Biorąc pod uwagę zachowanie i wygląd kota Ragdoll nie ma się co dziwić – każdy właściciel oszaleje na jego punkcie.
Warto zastanowić się do jakiego stopnia tak naprawdę nawiązałeś więź z tym wyjątkowym zwierzęciem. Jak możesz wzmocnić więź między Tobą a Twoim kotem Ragdoll i co możesz zrobić, aby wasza relacja była jeszcze lepsza?

Oto sześć najważniejszych wskazówek, które pomogą Ci nawiązać bliższą i silną relację z kotem Ragdoll.

Opanuj czynność powolnego mrugania

Na początku może to zabrzmieć trochę niepoważne, ale możesz komunikować się ze swoim kotem, mrugając do niego. Ten gest został rozpowszechniony szerszej publiczności przez program telewizyjny My Cat From Hell Jacksona Galaxy.

Chodzi o to, że jeśli powoli mrugasz, wpatrując się w swojego kota, przekazujesz mu pozytywne uczucia i okazujesz miłość. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kot również mrugnie – to kocie „kocham Cię”. Inna teoria mówi, że jeśli bardzo powoli mrugasz do swojego kota i za każdym razem trzymasz na chwilę oczy zamknięte, możesz skłonić kota do drzemki. Wykonując ten ruch możesz po prostu przyspieszyć jego drzemkę.

„Rozmawiaj” z kotem

Kontynuując koncepcję budowania więzi poprzez komunikację, gdy następnym razem kot będzie miauczeć spróbuj z nim porozmawiać. Naśladuj wydawane przez niego dźwięki i zobacz, czy uda Ci się nawiązać jakiś dialog. Bądźmy szczerzy: może to zabrzmieć śmiesznie, ale prawdopodobnie prowadziłeś już mniej zrozumiałe rozmowy w mediach społecznościowych.

Koty Ragdoll to inteligentne zwierzęta. Jeżeli będziesz prowadził rozmowy ze swoim kotem szybko zauważysz, że kot je rozumie. Zauważysz też, że reaguje na wybrane przez siebie słowa związane na przykład z jedzeniem czy przysmakami. Mów do kota Ragdoll stonowanym, przyjemnym, „miękkim” tonem głosu, kot wyczuwa emocje.

Poświęć trochę czasu na zabawę z kotem Ragdoll

Czasami pod koniec ciężkiego dnia, po pracy lub po trudnym powrocie do domu, zabawa z kotem może stać się bardziej przykrym obowiązkiem niż przyjemnością. W końcu tą część zabawy, którą koty lubią najbardziej, to powolne podchody do potencjalnej zdobyczy, a nie tylko szalona pogoń za zabawką, którą rzuciłeś dla nich na podłogę. (Obowiązuje standardowy wyjątek dotyczący małego, „dzikiego” kociaka Ragdoll).

Zarówno dorosłe koty jak i małe kociaki Ragdoll uwielbiają polowanie. Zabawa z kotem to nie tylko bieganie po domu, to również śledzenie i czajenie się na potencjalną „ofiarę” (zabawkę). Po udanym polowaniu warto nagrodzić kota posiłkiem lub przysmakiem.

Następnym razem, gdy poczujesz się trochę sfrustrowany, ponieważ Twój kot nie wydaje się szczególnie zainteresowany proponowaną przez Ciebie aktywnością, przyśpiesz zabawę a następnie zwolnij, zmęcz go trochę i pozwól odpocząć. Po chwili zacznij zabawę od nowa, tym samym zachęcisz i zainteresujesz kota.

Usiądź blisko swojego kota

Jeśli na początku przyprowadzony do domu kociak Ragdoll chowa się pod łóżkiem lub za kanapą, najlepszym sposobem, aby go uspokoić i namówić do wyjścia, jest po prostu spokojnie zachowanie i przebywanie w jego pobliżu. Możesz na przykład usiąść plecami opartymi o kanapę i przeczekać ten trudny moment.

Podejmij podobne działanie następnym razem, gdy zauważysz kota drzemiącego lub wyglądającego przez okno i usiądź obok niego. Może się okazać, że przyniesie Ci to również kilka chwil spokojnej kontemplacji albo odkryjesz, że naprawdę lubisz patrzeć na ptaki za oknem. Koty Ragdoll uwielbiają obecność swoich opiekunów.

Traktuj kota Ragdoll z szacunkiem

Chociaż fajnie jest podnosić koty i chodzić z nimi na rękach, większość kotów nie lubi być traktowana w taki sposób. Należy obserwować zachowanie kota i jego reakcje.

Koty rasy Ragdoll są z natury bardzo czułe i uwielbiają interakcje z ludźmi, ale postawa kota wiele nam może powiedzieć o jego preferencjach. Czy akurat lubi noszenie na rękach, głaskanie po grzbiecie, brzuchu czy głowie. Dostosuj pieszczoty i głaskanie a kot Ragdoll na pewno okaże swoje zadowolenie głośnym mruczeniem i będzie domagał się ich więcej.

Posiłek kota

Niezalecane jest dzielenie się ze swoim kotem Ragdoll jedzeniem. Wiele produktów spożywczych, takich jak czosnek, cebula czy kawa, jest toksycznych dla kotów i zdecydowanie nie powinny znajdować się w ich menu. Pozwolenie kotu na powąchanie Twojego posiłku lub spróbowanie małego kęsa mięsa czy ryb (nieprzyprawionych) podczas przygotowywania posiłku to sposób na zbliżenie się do siebie. Powyższe traktuj jako przysmak dla kota ale nie jako jego pełen posiłek. Postaraj się również karmić kota posiłkiem w tym samym czasie, kiedy sam zasiadasz do stołu.

Jak budujesz więź ze swoim kotem? Jakie masz wskazówki dla innych miłośników kotów, którzy chcą poprawić swoje relacje między nimi a ich kotem? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

1 komentarz do “6 sposobów na wzmocnienie więzi z Twoim kotem Ragdoll”

Dodaj komentarz