Jeśli szukasz cudownego ❤️ kociaka rasy Ragdoll napisz do nas

Ile waży kot Ragdoll? Tabela waga i wzrost Ragdoll

Ragdolle to rasa kotów domowych o charakterystycznym wyglądzie i osobowości. To duże, długowłose koty o spokojnym temperamencie. Uwielbiają spędzać czas z ludźmi a także innymi domowymi zwierzakami.

Ragdolle osiągają ostateczny rozmiar oraz wagę w wieku trzech do czterech lat. Zdecydowanie później niż inne dorosłe koty.

Średnia waga kotki/kocura rasy Ragdoll

W ciągu pierwszych 12 tygodni życia, kociak Ragdoll będzie rósł w stosunkowo szybkim tempie i z tygodnia na tydzień jego waga oraz wielkość będzie widocznie wrastać. Koty Ragdoll nie pozostają długo małe. Wprawdzie rozwijają się i dojrzewają nieco wolniej niż inne rasy kotów, ale nadrabiają to wielkością i wagą. Kot Ragdoll przerasta inne koty w wieku 12 tygodni i przeżywa gwałtowny wzrost, który trwa do 5-6 miesiąca ich życia.

W wieku 8 tygodni kociak Ragdoll waży od 800 g do 1200 g. Po 12 tygodniach kocięta powinny ważyć około od 1400 g do nawet 2400 g.

W wieku mniej więcej pięciu lub sześciu miesięcy kociak Ragdoll najprawdopodobniej przejdzie już etap gwałtownego okresu wzrost i po tym czasie będzie stopniowo wraz z wiekiem przybierał na wadze.

Kocięta Ragdoll zwiększają swoją wagę średnio o 400 g każdego miesiąca (w zależności od płci), aż osiągną wiek dwunastu miesięcy.

Wiek kotaŚrednia waga (g)
1 tydzień100g-200g
2 tydzień200g-320g
3 tydzień300g-500g
1 miesiąc400g-650g
2 miesiąc800g-1200g
3 miesiąc1400g-2400g
1 rok3,0 kg-4,5kg kotka
3,5kg-6,5kg kocur
3 – 4 rok3,5 kg-5,5kg kotka
4,0kg-8,0kg kocur

Zdrowy samiec rasy Ragdoll powinien ważyć od około 4 kg – 8 kg lub więcej.
Zdrowa i dobrze odżywiona kotka rasy Ragdoll powinna ważyć średnio od 3,5 kg do 5,5 kg lub więcej.

Średnia wysokość i długość ciała kota Ragdoll

W pełni rozwinięty kocur rasy Ragdoll powinien osiągnąć wzrost 23-28 cm lub więcej a długość jego ciała powinna wynieść 43-53 cm lub więcej.
W pełni rozwinięta i zdrowa kotka rasy Ragdoll powinna osiągnąć wysokość od 17,78 cm do 22,86 cm lub więcej a długość ciała 43 cm-48,26 cm lub więcej.

srednia waga kotki rasy ragdoll

Czynniki wpływające na wzrost kotów rasy Ragdoll

Genetyka
Szacując tempo rozwoju kota Ragdoll, musisz wziąć pod uwagę genetykę i DNA, które otrzymuje każdy kot. Niektóre koty są z natury mniejsze od innych, a wielkość potomstwa Ragdoll zależy głównie od wielkości ich rodziców.

Niewłaściwa dieta
Ragdolle cechuje szybkie tempo wzrostu. Kot powinien otrzymywać najlepszej jakości pokarm, który pozwoli na prawidłowy wzrost. Kociętom należy dostarczać odpowiednią ilość jedzenia, aby mogły się zdrowo rozwijać.

Problemy zdrowotne
To aspekt, który może mieć wpływ na rozwój Ragdolla. Kule włosowe to typowy problem zdrowotny, który można zaobserwować u kotów a ich przyczyną jest niewłaściwa lub nieregularna pielęgnacja. Zalegające w przewodzie pokarmowym kule mogą doprowadzić do problemów takich jak wymioty czy biegunka u kota. Chory kot może nie być w stanie prawidłowo się odżywiać, co spowoduje zahamowanie lub opóźnienie jego wzrostu.

Ataki pasożytów
Wzrost kotów rasy Ragdoll jest hamowany przez pasożyty i robaki, które mogą uniemożliwić kociętom prawidłowy rozwój. Regularnie odrobaczaj swojego Ragdolla i sprawdzaj jego skórę podczas pielęgnacji. Gdy kot nagle przestaje jeść lub robi to bardzo niechętnie, skontaktuj się z weterynarzem. Nagła zmiana zachowania może świadczyć o problemach zdrowotnych.

Zobacz też

1 komentarz do “Ile waży kot Ragdoll? Tabela waga i wzrost Ragdoll”

Dodaj komentarz