Jeśli szukasz cudownego ❤️ kociaka rasy Ragdoll napisz do nas

„Ragdoll” – co to znaczy ?

Jeśli interesuje Cię rasa Ragdoll, prawdopodobnie zastanawiasz się, dlaczego rasa tych pięknych kotów otrzymała nazwę „Ragdoll”? Skąd wzięło się to określenie i co tak właściwie oznacza ?

Historia rasy

Ragdolle to stosunkowo „nowa” rasa kotów. Większość ras kotów jest starannie selekcjonowana, aby pokazać na przykład wyraźny typ budowy ciała lub niepowtarzalny wzór futra. Ragdolle z pewnością mają swój własny zestaw imponujących cech, ale nie był to jedyny powód, dla którego pierwotna hodowczyni, Ann Baker, zdecydowała się stworzyć rasę Ragdoll w 1963 roku. Koty były wyjątkowe przede wszystkim ze względu na ich zrelaksowane i bardzo łagodne usposobienie.

Pierwsze mioty, które Ann Baker wykorzystała do zapoczątkowania rasy Ragdoll, miały spokojną osobowość i zrelaksowane ciało. Tak zrelaksowane, że po prostu wiotczały podczas podnoszenia. Były miękkie jak szmaciana lalka – z języka angielskiego dosłownie „rag doll”.

Podobno matka wszystkich kotów tej rasy była wyjątkowo posłuszną kotką i tę spokojną postawę przekazała swojemu potomstwu. Jednak zanim zdecydujesz się wziąć Ragdolla do siebie, miej to na uwadze, że NIE WSZYSTKIE Ragdolle będą „wiotczeć” lub zwisać po podniesieniu. Nie bądź rozczarowany, jeśli Twój kot Ragdoll nie rozluźni się w Twoich ramionach.

Cecha charakterystyczna – rozluźnienie i wiotczenie podczas podnoszenia

Myślisz o posiadaniu kota Ragdoll? Najlepszym sposobem na ustalenie, czy Twój kot będzie posiadał charakterystyczną cechę dla kotów tej rasy, jest zapytanie hodowcy o rodziców hodowlanych. Nadal nie ma jednak gwarancji, że Twój kociak będzie bezwładny jak szmaciana lalka. Koty dziedziczą cechy osobowości po rodzicach. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że rodzice, którzy posiadają tę cechę przekażą ją również swojemu potomstwu.

Jeśli ta cecha jest dla Ciebie bardzo ważna, dobrze jest poznać miot i wybrać kociaka na podstawie interakcji z nim. Pamiętaj, że niektóre koty są bardziej podatne na zwiotczenie, gdy czują się zrelaksowane i być może będą musiały najpierw Cię poznać. Początkowo kociaki mogą nie być dostatecznie spokojne i zrelaksowane, aby bezwładnie zwisać po podniesieniu ich na ręce. Z dużym prawdopodobieństwem stanie się tak, gdy kociak rasy Ragdoll Cię lepiej pozna i poczuje się przy Tobie bezpiecznie.

Każdy kot jest indywidualistą

Kot będzie posiadał swoje unikalne cechy osobowości i charakteru. Nie pozwól, aby wiotczenie na rękach był jedynym powodem dla którego zdecydujesz się na kota rasy Ragdoll. Koty Ragdoll są zadziwiająco delikatne, niesamowicie kochające a ich wygląd zapiera dech w piersiach. Jest naprawdę wiele powodów, by pokochać tę rasę! Ragdolle kochają towarzystwo innych. Cechuje je lojalność i przywiązanie do ludzi czy innych zwierząt. Nie jest niczym niezwykłym, że koty rasy Ragdoll witają się ze swoimi właścicielami przy drzwiach lub podążają za nimi po domu.

Koty Ragdoll są również zdolne do bycia niezależnymi i nie są zbyt wymagające. Ich spokojna i beztroska natura sprawia, że są doskonałymi zwierzętami domowymi. Koty lubią również zabawę zwłaszcza jako kocięta, ale nawet ich zabawa jest delikatna. Nie mają tendencji do agresywnych zachowań i wyciągania pazurów. Są inteligentnymi kotami, które przy zastosowaniu pozytywnego treningu wzmacniającego mogą bardzo szybko nauczyć się wielu sztuczek na przykład aportowania. Kocięta rasy Ragdoll to idealni towarzysze dla każdego miłośnika kotów.

1 komentarz do “„Ragdoll” – co to znaczy ?”

Dodaj komentarz