Jeśli szukasz cudownego ❤️ kociaka rasy Ragdoll napisz do nas

Jakie są koty Ragdoll?

Koty Ragdoll to delikatne, kochające zwierzęta towarzyszące, które świetnie dogadują się z dziećmi czy innymi zwierzętami. Dowiedz się więcej o tej wspaniałej, delikatnej rasie.

Jak wygląda Ragdoll?

Ragdoll to duża rasa kotów o imponującym wyglądzie. Pod jedwabistą, gęstą i półdługą sierścią kryje się długi, muskularny kot z szeroką klatką piersiową, krótką szyją i mocnymi nogami. Ogon jest długi i puszysty, a sierść dorosłego kota tworzy puszyste spodnie na tylnych łapach i majestatyczną kryzę wokół szyi.

Ragdoll informacje podstawowe

Długość życia12 – 17 lat
Waga4 – 10 kg
Długośćok. 120 cm z ogonem
SierśćRagdolle występują w trzech odmianach umaszczenia, a każdy wzór jest w czterech podstawowych kolorach + kolory nowego typu

Osobowość

Ragdoll jest opisywany jako kot zrównoważony, wyjątkowo miły, zrelaksowany i czuły. To pupil z którym łatwo dzielić dom. Rzadko kiedy właściciele mają tylko jednego kota rasy Ragdoll z uwagi na ich piękny wygląd i łagodną, delikatną naturę. Ragdolle są ciekawskie i chętnie pomagają w codziennych czynnościach. Uwielbiają siedzieć przy swoim opiekunie, gdy czyta książkę lub przyglądać się otoczeniu z wygodnego miejsca.

Przez jakiś czas krążyły plotki, że Ragdoll ma niższy próg bólu i po prostu „opada” po podniesieniu. Niektórzy z tego powodu uważali te koty za doskonałe zabawki dla dzieci! Jest to mit, gdyż wprawdzie przy podnoszeniu Ragdolle są wiotkie, jednakże mają taki sam próg bólu jak wszystkie koty i na pewno nie będą tolerować tego typu zachowania.

Historia

Kraj pochodzenia: Kalifornia, Stany Zjednoczone

Ragdoll jest rasą stworzoną na początku lat sześćdziesiątych przez Anne Baker, hodowcę kotów z Kalifornii. Celem stworzenia tej rasy było uzyskanie efektownego kota o bardzo wyluzowanym usposobieniu, idealnego jako towarzysz rodziny. Można śmiało powiedzieć, że cel został osiągnięty, Ragdoll słynie z zrelaksowanego podejścia do życia!

Zdrowie

Rasa kotów Ragdoll wiąże się z dziedziczeniem choroby serca (kardiomiopatią przerostową), która może prowadzić do niewydolności serca w młodym wieku – zapytaj hodowcę czy koty zostały poddane badaniom genetycznym.

Ragdoll na dworze

Ragdolle chętnie skorzystają z zabezpieczonej przestrzeni na zewnątrz, aby trochę powspinać się i pobawić. Być może trzeba będzie je trochę do tego zachęcić, ponieważ Ragdoll nie jest fanem intensywnych atrakcji. Kot nie nadaje się do swobodnego wychodzenia na zewnątrz, jest zbyt delikatny, aby uniknąć niebezpieczeństw. Ponadto jest pięknym kotem i może paść ofiarą kradzieży.

Specyficzne potrzeby

Ragdolle to duża, krępa rasa kotów, która ma skłonność do lenistwa. Jeśli nie są wystarczająco zachęcane i motywowane do zabawy i ruchu, mogą cierpieć na problemy z wagą. Należy zaplanować aktywne spędzanie wspólnego czasu – bawić się ze swoim Ragdollem, wymyślać gry w pogoń i polowanie oraz zachęcać do wspinania się na drapaki i inne akcesoria do zabawy.

Odżywianie i karmienie

Każdy kot jest wyjątkowy i ma swoje własne upodobania i potrzeby. Koty są mięsożercami i powinny otrzymywać wszystkie niezbędne składniki odżywcze z dostarczanego pożywienia. Zapotrzebowanie będzie się różnić w zależności od wieku, stylu życia i ogólnego stanu zdrowia kota. Nic więc dziwnego, że rosnący, energiczny kociak potrzebuje innego zestawu składników odżywczych w swojej diecie niż mniej aktywny kot senior. Inne względy, o których należy pamiętać, to podawanie odpowiedniej ilości pokarmu, aby utrzymać odpowiednią kondycję, zgodnie z wytycznymi żywieniowymi i z uwzględnieniem indywidualnych preferencji. Nie można zapomnieć o dostępie do świeżej wody. Zbilansowana dieta i odpowiednie nawodnienie są niezbędne do utrzymania zdrowia kota.

Ragdoll pielęgnacja

Ragdoll wymaga regularnej pielęgnacji, ponieważ jego sierść może się kołtunić, szczególnie w okresie zmiany sierści kociąt i podczas sezonowej zmiany futra. Postaraj się, aby to doświadczenie było przyjemne. Przyzwyczaj kota do regularnego wyczesywania i spraw, aby kojarzył ten proces z przysmakami i pochwałami. Odpowiednie akcesoria do pielęgnacji również w tym pomogą.

Pamiętaj, że tłusta sierść może wskazywać na zły stan zdrowia lub jego pogarszanie się. Podobnie jak w przypadku wszystkich kotów, koty rasy Ragdoll powinny być regularnie szczepione i badane w kierunku występowania pasożytów oraz poddawane corocznej kontroli zdrowia.

Ragdoll dla kogo?

Ragdoll będzie cieszyć się domem z ludźmi, którzy spędzają w nim większość dnia. Świetnie dogada się z innymi Ragdollami, a także innymi zwierzętami. Chętnie spędza czas z dziećmi, które rozumieją i szanują jego potrzeby.

Podobne rasy kotów

  • birmański
  • perski
  • balijski

3 komentarze do “Jakie są koty Ragdoll?”

Dodaj komentarz