Jeśli szukasz cudownego ❤️ kociaka rasy Ragdoll napisz do nas

Dlaczego Ragdoll chodzi za Tobą po całym domu?

Jako miłośnik kotów tej rasy prawdopodobnie znasz już dobrze swojego kota Ragdoll. Ta fascynująca rasa jest bardzo czułym typem kota, w przeciwieństwie do wielu innych ras. To kot, który bardzo lubi spędzać czas ze swoim właścicielem.

Nic więc dziwnego, że wielu woli tę rasę od jakiejkolwiek innej. Po zobaczeniu właścicieli Ragdolli z ich kotami, wielu zdecydowało się, aby te urocze zwierzaki zamieszkały w domu. Jeśli już masz swojego wymarzonego kociaka Ragdoll, ważne jest, aby wiedzieć, dlaczego kot zachowuje się tak, a nie inaczej. Dlaczego Ragdoll wszędzie z Tobą chodzi?

Rasa Ragdoll

Ragdoll to bardzo czuła rasa kotów. W porównaniu z kotami innych ras, jako zwierzę domowe jest bardzo łagodny i zachowuje się niemalże jak pies. To stosunkowo duży kot, chętnie podąża wszędzie za swoim właścicielem.

Takie zachowanie wynika z kilku czynników, ale być może najważniejszym powodem jest to, że Ragdoll jest ciekawskim i ufnym zwierzęciem. Od najmłodszych lat kociaki Ragdoll są zainteresowane niemalże wszystkim co je otacza i nie tracą tej dociekliwości nawet gdy dorosną.

Dlaczego Ragdolle chodzą za swoimi opiekunami?

Potrzeba bliskości

Jeśli kiedykolwiek posiadałeś tę rasę kotów, prawdopodobnie widziałeś, jak uwielbiają okazywać uczucia swoim właścicielom. Okazują je na różne sposoby na przykład ocierając się, szukając głaskania i możliwości przytulenia się oraz leżąc nieopodal przez większość czasu. Roztaczają wokół siebie czułą aurę lenistwa.

Dzięki tym cechom, koty są idealnym zwierzakami, zwłaszcza jeśli jesteś samotny lub szukasz kociego przyjaciela. Czuły charakter tych kotów sprawia, że ​​podążają za Tobą niemalże cały czas. Robią to dopraszając się uwagi i pieszczot. Dlatego jeśli zauważysz, że Ragdoll chodzi za Tobą, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że robi to, ponieważ po prostu Cię kocha.

Zobacz również

 • Kot Ragdoll – Czy niszczy meble?
 • Kot Ragdoll charakter i osobowość
 • Ragdoll czy Syberyjski?

 • Nuda

  Innym powodem, dla którego kot chodzi za Tobą jest nuda. Ragdoll jest od swojego opiekuna bardzo zależny emocjonalnie. Jest to jeden z powodów, dla których wielu określa Ragdolla jako „psa z rodziny kotów”. Podczas gdy inne rasy mogą nie lubić przytulania i bliskiego kontaktu z ludźmi, ta rasa kocha okazywanie uczuć i się ich domaga. Jednakże podobnie jak w przypadku psa, kot może być nieszczęśliwy, jeśli nie poświęcasz mu uwagi, której pragnie. Jeśli będzie się nudził, szybko zacznie szukać sposobów, aby przyciągnąć uwagę domowników.

  Zaleca się, aby nie zostawiać kota samego na dłuższy okres czasu. Kot może poczuć się samotny i opuszczony. Jeżeli nie możesz zabrać kota ze sobą, upewnij się, że posiada on dostęp do pożywienia i świeżej wody oraz wystarczająco dużo zabawek do zabawy podczas Twojej nieobecności.

  Kolejnym ze sposobów na uniknięcie uczucia samotności u kota jest zamieszkanie w domu innego kota, czy to Ragdolla, czy innej, równie towarzyskiej rasy kotów. To pozwoliłoby kotom na wspólną zabawę i przytulanie podczas nieobecności ludzi.

  Należy pamiętać że obecność innego kota nie wystarcza, więź ze swoim opiekunem i wspólna zabawa sprawi, że kot będzie zdrowy i w pełni szczęśliwy.

  Głód

  Oprócz tego, że Ragdoll jest z natury przywiązaną do ludzi rasą kotów lub może być znudzony, może również podążać za Tobą, ponieważ jest głodny. Jego miska może być pusta lub minęło trochę czasu od ostatniego posiłku, dlatego domaga się, abyś go nakarmił. Ponieważ jednak Ragdoll jest bardzo czułym i przyjaznym kotem, może być trudno przewidzieć, czy właśnie w tym momencie jest znudzony, głodny, czy po prostu chce być w pobliżu.

  Jedną z rzeczy, którą możesz zrobić stosowanie regularnego harmonogramu karmienia. Dzięki takim samym godzinom posiłku, Twój kot będzie szczęśliwy. Koty uwielbiają rutynę i ustalone pory karmienia. Systematyczność posiłków ułatwi również wyznaczenie np. sesji zabaw. Harmonogram pomaga stworzyć silniejszą więź między Tobą a Twoim kotem.

  Podsumowanie

  Dlaczego Twój kociak Ragdoll zawsze Cię śledzi? Jeśli podąża za Tobą przez większość czasu, prawdopodobnie robi to, ponieważ Cię kocha. Jest czułym kotem, który uwielbia uwagę i zawsze chce być ze swoim opiekunem. Ponadto koty tej rasy bardzo lubią być głaskane.

  Innym powodem, dla którego może za Tobą chodzić, jest nuda. Kot domaga się uwagi i zaangażowania np. we wspólną zabawę. Ragdolli nie należy zostawiać samych na długie godziny. Podczas nieobecności upewnij się, że kot ma wystarczająco dużo zabawek, które pozwolą na zajęcie czasu.

  Wreszcie, kot może chodzić za Tobą, ponieważ jest głodny. Dlatego miej ustalone pory karmienia i przestrzegaj wyznaczonych godzin posiłków. Koty lubią rutynę i brak zmian.

  Zobacz też

  1 komentarz do “Dlaczego Ragdoll chodzi za Tobą po całym domu?”

  Dodaj komentarz