Jeśli szukasz cudownego ❤️ kociaka rasy Ragdoll napisz do nas

Kot jak tygrys – 10 ras kotów przypominających dzikie zwierzę

Koty to piękne zwierzęta. Wiele z nich ma niepowtarzalne i niezwykle efektowne oznaczenia na futrze, które swoim wyglądem przypominają swojego dzikiego odpowiednika, tygrysa.

Poniżej przedstawimy 10 ras kotów, które wyglądają jak małe tygrysy.

Rasy kotów

Kot Toyger

Koty te są często nazywane „kotami tygrysimi”. Toygery mają paski w kolorze pomarańczowym, czerwonym i złotym.

Kot Toyger powstał ze skrzyżowania kota bengalskiego z kotem domowy. Było to dziełem przypadku. Amerykańska hodowczyni widząc charakterystyczne oznaczenia kota zdecydowała o stworzeniu kota rasy. Głównym celem hodowli było wyhodowanie kota domowego, który wyglądał niemalże jak miniaturowy tygrys.

Kot Pixiebob

Pixieboby mogą wyrosnąć na całkiem duże koty ! Samice zazwyczaj ważą od 3,5-5,5 kg, podczas gdy samce mogą ważyć aż do 8 kg! Kot jest silny, masywny i muskularny. Bardzo towarzyski i aktywny.

Kot bengalski

Spośród wszystkich ras kotów domowych, które przypominają wyglądem tygrysa, kot bengalski jest prawdopodobnie najbardziej popularny. Rasa ta powstała w latach 60. XX wieku jako mieszanka dzikiego lamparta i różnych kotów domowych. Koty wyhodowane w Ameryce.

W porównaniu z innymi rasami, futro kota bengalskiego wyróżnia się. Jest bardzo miękkie, gęste, z bardzo małą ilością podszerstka. Umaszczenie pręgowane lub cętkowane (kształt grotów lub rozet).

Kot abisyński

Rasa kota abisyńskiego została wyhodowana w Wielkiej Brytanii. Kot ten ma miękką, błyszczącą sierść średniej długości. Kot abisyński, podobnie jak kot Chausie, posiada umaszczenie ticked aguti (prążki znajdują się na każdym pojedynczym włosie). Wygląd kota abisyńskiego wynika z rozmieszczenia jaśniejszych pasów z ciemnymi paskami, z których pierwszy jest zwykle czerwonawy lub brązowy.

Kot Ocicat

Rasa kotów stworzona przy użyciu trzech różnych ras — kota amerykańskiego krótkowłosego, abisyńskiego i syjamskiego. Ocicaty to koty średniej i dużej wielkości, w których samce są większe niż samice tej rasy. Ich futro jest jaskrawo czerwonawe, złote, czerwone lub brązowe.

Kot Chausie

„Koty dżungli” z Azji Południowo-Wschodniej wyhodowano w wyniku krzyżowania z kotem abisyńskim i kotem krótkowłosym. Chausie to jedne z największych udomowionych kotów na świecie, ważące nawet do 11kg.

Najbardziej rozpowszechnione jest brązowe futro z cętkowaną sierścią. Oznacza to, że chociaż wyglądają trochę jak tygrysy, nie mają tak wielu wyraźnych pasków, jak niektóre inne koty z tej listy. Ich ślady na ciele są nieco bardziej delikatne.

TICA oficjalnie zatwierdziło rasę kotów Chausie w 1995 roku. Nieuznawana przez FIFe.

Zobacz również

 • Kiedy dojrzewa ragdoll? Czego można się spodziewać podczas pierwszego roku życia tej rasy?
 • Czy kot Ragdoll uczula? Najważniejsze wskazówki dla alergików
 • Kot Ragdoll – Czy niszczy meble?

 • Kot Cheetoh

  Powstały w wyniku skrzyżowania kotów bengalskich z kotami ocicat. Ich nazwa oznacza geparda, jednakże nie biegają tak szybko jak te dzikie zwierzęta. To koty bardzo troskliwe i kochające. Średniej wielkości, muskularne. Rasa kotów wprowadzona w 2001 roku.

  Kot Egipski Mau

  Mają popielaty odcień i ciemne paski, które nadają im tygrysiego wyglądu. Oprócz niezwykłej cętkowanej sierści, właściele kotów tej rasy uważają je za niezwykłe pod wieloma względami – to koty bardzo towarzyskie i spokojne.

  Pomimo tego, że zostały udomowione, zachowały niektóre cechy swoich dzikich przodków, w tym chód geparda i zwinność. Cechy te pozwalają kotu bawić się i skakać z niezwykłą mobilnością i lekkością.

  Kot Savannah

  Ten kot jest największym ze wszystkich udomowionych ras kotów, samiec waży nawet do 12 kg. Jest krzyżówką kota domowego i serwala.

  Uwielbia eksplorować wysoko położone półki. Kot zwinny, muskularny, niezwykle przywiązany do swojego właściciela.

  Kot Serengeti

  Serengeti jest wynikiem krzyżowania kota orientalnego krótkowłosego i bengalskiego. Koty ważą 4-7 kg. Ta rasa ma ciemnobrązowe, czerwonawe, a czasem czarne wzory / paski na futrze. Z pozycji stojącej Serengeti może skakać na wysokość 2 metrów.

  Mocno nakrapiany wzór Serengeti to kolejny element wyróżniający, który nadaje mu egzotycznego wyglądu. Sierść Serengeti jest aksamitna w dotyku. Te koty są często koloru żółtego, złotego lub żółtego z wzorem składającym się z szeroko rozmieszczonych, wyraźnych czarnych plam.

  Pytania

  Jak blisko spokrewnione są tygrysy i koty domowe?

  95% ich DNA jest takie samo! Koty domowe i tygrysy zarówno wysoko skaczą, jak i z chęcia spędzają dużo czasu na wysokościach.

  Czy tygrysy mruczą?

  Tygrysy nie mruczą, jednak wydają dźwięk podobny do ocierania (podczas wydychania powietrza).

  Zobacz też

  Dodaj komentarz