Jeśli szukasz cudownego ❤️ kociaka rasy Ragdoll napisz do nas

Ragdoll wśród kotów – czy koty Ragdoll dogadują się z innymi kotami?

Ragdolle znane są z pięknych niebieskich oczu, miękkiego futra, przyjaznego zachowania i bezwarunkowej miłości do ludzi. Ale czy dobrze czują się w towarzystwie innych kotów?

Czy koty Ragdoll dogadują się z innymi kotami? Tak, zdecydowanie! Koty Ragdoll są niezwykle czułe w stosunku do ludzi, innych kotów, a nawet psów. W rzeczywistości, jeśli Twój kot Ragdoll jest często sam w domu, zdecydowanie powinieneś sprawić, by miał kociego przyjaciela. Ragdolle nie tylko dobrze dogadują się z innymi – konieczne jest, aby miały stałe towarzystwo, czy to ludzi, czy z innych kotów. Jest jednak wiele rzeczy, które musisz wiedzieć i rozważyć, zanim przedstawisz swojego kociaka nowemu przyjacielowi.

Dlaczego Ragdolle dobrze dogadują się z innymi kotami?

Istnieje wiele powodów, przez które można stwierdzić, że Ragdolle dogadują się z innymi kotami. Pierwszym powodem jest to, że są niezwykle przyjazne i potrzebują interakcji społecznych. Kochają wszystkich i wszystko, są zawsze gotowe do zabawy czy przytulania.

Innym powodem, dla którego tak dobrze dogadują się z innymi kotkami, jest to, że rzadko syczą, gryzą lub drapią. Możesz mieć pewność, że kot nie użyje pazurów, nawet jeśli zabawa stanie się trochę bardziej intensywna. W rzeczywistości, nawet jeśli Ragdoll zostanie zaatakowany przez innego kota, prawdopodobnie nie wda się w walkę. Zamiast tego po prostu odejdzie, by rozładować napięcie. Agresywne zachowanie u tych kotów jest rzadkością.

Kiedy kotek nie bawi się ani nie siedzi na czyiś kolanach, możesz znaleźć go zwiniętego w kłębek wraz ze swoim nowym kocim przyjacielem. Chociaż kot kocha Cię bardziej niż cokolwiek innego, pragnie również spędzania czasu z własnym gatunkiem, niezależnie od tego, czy jest to wspólne wygrzewanie się przy oknie czy wzajemne czyszczenie futerka.

Więcej faktów, potwierdzających, że Ragdolle dogadują się z innymi kotami:

 • mają wyluzowaną osobowość
 • nie są tak terytorialne jak inne koty
 • dobrze dostosowują się do zmian
 • są zabawne, ale delikatne

Koty, które dogadują się z Ragdollami

Więc teraz, kiedy już wiesz, dlaczego Ragdoll jest tak przyjazny w stosunku do innych kotów, możesz pomyśleć o zakupie drugiego kotka, który dotrzyma mu towarzystwa. Istnieją określone rasy kotów, o których wiadomo, że są idealnymi towarzyszami Ragdolli, takie jak:

 • inne Ragdolle: kolejny Ragdoll to zawsze dobry pomysł!
 • Maine Coon: są niemalże tej samej wielkości i mają równie zrelaksowane charaktery.
 • Kot burmański: przyjazne, przypominające psy koty są wspaniałymi przyjaciółmi kotów rasy Ragdoll.
 • Kot birmański: niewymagające; koty te potrzebują towarzystwa tak samo jak koty Ragdoll.
 • Kot egzotyczny krótkowłosy: koty tej rasy są bardzo wyluzowane, chociaż może im zająć trochę czasu, aby zaprzyjaźnić się z kotem Ragdoll.

Chociaż Ragdolle są przyjazne i dobrze dogadują się z prawie każdym kotem, nie należy przysparzać kotu niepotrzebnego stresu. Unikaj wyboru kotów, które są:

 • bardzo energiczne, ruchliwe,
 • agresywne, terytorialne,
 • dominujące lub wymagające uwagi

Pamiętaj, że niezależnie od tego, jakiego kota wybierzesz, upewnij się, że osobowość przyszłego futrzanego przyjaciela jest zbliżona do osobowości Twojego Ragdolla. Zapewni to szybką socjalizację i zapoznanie.

Zobacze również

 • Kiedy Ragdoll linieje? Czy gubienie sierści to powód do zmartwień?
 • Kot Ragdoll charakter i osobowość
 • Ragdoll czy Brytyjczyk? Różnice i podobieństwa

 • inne koty a ragdoll

  Dlaczego Twój Ragdoll nie dogaduje się z innym kotem?

  Wybrałeś rasę kotów, którą uważałeś za idealnego towarzysza dla Twojego Ragdolla, ale koty nie dogadują się. A może Twój Ragdoll zachowuje się inaczej od momentu, gdy przyniosłeś do domu kolejnego kota?

  Co teraz? Najpierw należy zidentyfikować problem, aby znaleźć rozwiązanie. Oto lista typowych problemów z wprowadzeniem kota, przyczyn negatywnych zachowań i rozwiązań:

  Koty nie przestają walczyć

  Jest tak prawdopodobnie dlatego, że zostały wprowadzone zbyt szybko, nowy kot jest zbyt stanowczy lub ma trudności z przystosowaniem się do nowego domu.
  Rozwiązanie: Należy na jakiś czas odseparować koty i stopniowo je ze sobą zapoznawać (socjalizacja z izolacją). Pomocne w tej sytuacji jest wzmacnianie pozytywnego skojarzenia z innym kotem z porą karmienia. Może w tym pomóc podawanie jedzenia kotom po przeciwnych stronach drzwi.

  Następnie trzeba przyzwyczaić je do swojego zapachu, można wymienić legowisko czy kocyk pomiędzy kotami kilka razy w tygodniu. Gdy oboje będą czuć się dobrze, można spróbować bezpośredniego zapoznania kotów, oczywiście pod opieką.

  Kot rezydent (Ragdoll) nie chce się bawić z nowym kotem

  Twój nowy kociak może zbyt energiczny, aby Twój spokojny Ragdoll mógł sobie z nim poradzić.
  Rozwiązanie: Ragdolle lubią uczestniczyć w zabawach ale tylko tak długo jak im to odpowiada. Spróbuj zmęczyć nowego kota dłuższą zabawą np. przez pół godziny każdego dnia. To prawdopodobnie złagodzi agresję lub napięcie podczas wspólnej zabawy kotów.

  Moje koty się nie akceptują

  Prawdopodobnie nadal dostosowują się do nowej sytuacji w domu.
  Rozwiązanie: wierz lub nie, to nie jest najgorszy scenariusz! Możliwe, że koty wciąż się do siebie przyzwyczajają. Posiadanie kotów, które są wobec siebie obojętne, jest o wiele lepsze niż walka między nimi. Daj im czas!

  Kot Ragdoll zaczął załatwiać się poza kuwetą lub przestał jej całkowicie używać.

  Wygląda na to, że Twój Ragdoll może czuć się zagrożony, nie ma wystarczającej ilości kuwet lub kuwety nie są wystarczająco czyste.
  Rozwiązanie: Chociaż Ragdolle zazwyczaj dobrze dostosowują się do zmian, zawsze są wyjątki. Jeśli wykazują oznaki niepokoju spróbuj ponownie wprowadzić (zapoznać) swoje koty. Upewnij się również, że masz odpowiednią ilość czystych kuwet.

  Ogólna zasada to trzy kuwety dla dwóch kotów. (Oczywiście niekorzystanie z kuwety może również wskazywać na chorobę, więc jeśli zauważysz zmianę nawyków podczas korzystania kota z kuwety, zawsze zalecana jest wizyta u weterynarza.)

  Ragdoll nie przestaje miauczeć, nie chce jeść lub ciągle pielęgnuje i wylizuje swoje futerko.

  To wszystko wskazuje na to, że Twój kot jest bardzo zestresowany.
  Rozwiązanie: Podobnie jak w przypadku problemów z korzystaniem z kuwety, należy udać się do weterynarza po każdej nagłej i znacznej zmianie zachowania zwierzaka, ponieważ może to oznaczać, że Twój kotek jest chory. Wykluczenie choroby może wskazywać, że problemy pojawiły się ponieważ kot Ragdoll jest zestresowany przez nowego członka rodziny.

  Pamiętaj, że świat kota rezydenta został wywrócony do góry nogami, więc cały proces socjalizacji kota przeprowadź powoli. Reaguj na każde zachowanie. Nie zmuszaj również nowego kota do szybszego zapoznania, ponieważ może to jeszcze bardziej zestresować oba koty.

  Trzymaj swojego drugiego kotka w oddzielnym miejscu, aż przyzwyczai się do swojego zapachu, miejsca i ludzi. Następnie spróbuj spokojnie wprowadzić go do reszty domu i poznać mieszkającego w nim kota Ragdoll.

  Oczywiście to, że większość Ragdolli jest przyjazna, nie oznacza, że wszystkie takie są. Przyzwyczajenie się kota może zająć trochę czasu, ale wiedz, że efekt końcowy jest tego wart!

  ragdoll i inne koty

  Czy kot Ragdoll naprawdę potrzebuje kociego towarzysza?

  Nadal zastanawiasz się, czy Twój kot naprawdę potrzebuje kociego towarzysza? Odpowiedź brzmi: tak, zwłaszcza jeśli kot zostaje sam w domu na wiele godzin. Ragdoll nie powinien być zbyt często zostawiany sam sobie.

  Ragdolle potrzebują stałego towarzystwa i interakcji społecznych, aby zachować szczęście i zdrowie. Bez tego mogą stać się samotne i przygnębione, co może prowadzić do innych problemów zdrowotnych. Oto kilka znaków, które mogą wskazywać, że Twój kot może być samotny:

  • odmawianie jedzenia i picia wody,
  • apatia, zaczepianie,
  • zwracanie na siebie uwagi,
  • niszczenie przedmiotów,

  Oczywiście, jeśli Twój kot wykazuje którykolwiek z tych objawów, najpierw zabierz go do weterynarza, aby wykluczyć jakąkolwiek chorobę.

  Zakładając, że znajdziesz odpowiedniego kota i poprawnie przeprowadzisz proces socjalizacji, Twój kot Ragdoll pokocha futrzanego towarzysza zabaw!

  Zobacz też

  1 komentarz do “Ragdoll wśród kotów – czy koty Ragdoll dogadują się z innymi kotami?”

  Dodaj komentarz